Loading...

"Evrim Ayı Etkinlikleri"

Kasım ayı, Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Üniversite Konseyleri Derneği'nin ortak çalışmasıyla "Evrim Ayı" olarak programlandı. Evrim Ayı kapsamında çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

i) Heybemde Bilim 
ii) Evrim: Ne Gerek Var Şimdi?
iii) Evrim Bunun Neresinde?

Heybemde Bilim/Tek Kişilik Gösteri
18 Kasım 2012 Pazar Saat: 15.00
Ercan Tatlı

Bilimin de öyküleri vardır. Bazen şifresi çözülen bir defter, bazen bir dağın zirvesinde bulunan deniz kabuğu, bazen de dikkatli bir gözlemcinin çizimleri içinde bilmediğimiz bir dünyanın kapıları aralanır. Küçücük ipuçları büyük teorilere, çok önemli delillere dönüşebilir. Sizler de bu öykülerle bilimin heyecan dolu serüvenine katılın. Ama en önemlisi gerçekleri dinlemeye hazır olun.

Evrim: Ne Gerek Var Şimdi?/Bilimli Söyleşi
1 Aralık 2012 Cumartesi Saat: 20.00
Moderatör: Fırat Tanış
Katılımcılar: Aslı Tolun, Nazlı Somel, Çağatay Tarhan, Umut Can Yıldız

Fırat Tanış'ın moderatörlüğünde, evrim alanındaki çalışmalarıyla tanınan bilim insanları, öğrenciler, siyasetçiler ve bilim meraklılarıyla evrim, Türkiye ve yaşam üzerine sohbet...

Evrim Bunun Neresinde?/Çocuk Atölyesi
17/24 Kasım 2012 Cumartesi Saat: 11.00
Eğitici: Zelal Durmuş

Çocuklara yaşamın tarihini çizgi filmler, belgeseller, resimler ve deneylerle anlatıyoruz. Onlara, bilimi, yaşamın maddi temellerini, merak etmeyi öğretirken, üzerinde yaşadıkları dünyanın tarihinin masallardan daha ilginç, daha büyük bir hikaye olduğunu öğretiyoruz. Çünkü "gerçek" küçük akılların büyüyle, hurafeyle yorulmasına izin vermeyecek kadar büyüleyici.

LÜTFEN ATÖLYEYE ÖNCEDEN KAYIT YAPTIRINIZ.
Tel: (0216) 414 22 39
e-posta: [email protected]