Loading...

 

ÜNİVERSİTEDE BİLİM KARŞITLIĞINA HAYIR!

Alt

 

Üniversiteler, bilimsel düşüncenin topluma taşınmasından taraf olmalıdır...

 

16-17 Mayıs 2012 tarihinde Marmara Üniversitesi’nde “Bilim Türler Arası Evrimi Neden Kabul Etmiyor?” başlıklı bir sempozyum düzenleneceği duyuruldu. Yaratılış görüşünü “bilimsel” olarak tartışmaya açmayı iddia eden bu sempozyum, bir üniversitenin bünyesinde gerçeklşetirilmek isteniyor. Bilimsel bir kuram olan evrimi savunmak için bu girişim durdurulmalıdır. Topluma bilimsel bilgilerin öğretilmesinden yana olan herkesi bu sempozyuma karşı durmaya çağırıyoruz.

Devamı için tıklayınız

 


EVRİMİ SAVUNUYORUM

Alt

 

ÜKD Evrim Sürüyor Çalışma Grubu ve NHKM kültür çalışmaları grubunun evrim olgusunun toplum tarafından anlaşılması için birlikte yürüttüğü paneller, videolar, atölyeler dizisidir. Çağrısı: Evrimi savun!

 

Devamı için tıklayınız

 


ÜKD TÜBİTAK'A EVRİM KİTABI HEDİYE ETTİ!

Alt

 

 

Bilim düşmanı Ömer Cebeci istifa!

 

Üniversite Konseyleri Derneği üyesi akademisyenler, Bilim Teknik Dergisi'ndeki "evrim" dosyasının TÜBİTAK yönetimi tarafından sansürlenmesini kınadı ve cehalet olarak nitelendirdi. Dernek, mayıs ayında bir evrim sempozyumu düzenleyeceğini de ilan etti.

Devamı için tıklayınız

 


TRT EVRİM HABERİ YAPABİLİR Mİ?

Alt

 

Harun Yahya TRT’ye Haber Servisine Başladı:
TRT evrimini tamamladı!..      
      
            
Türkiye’de bilime saldırı giderek şiddetlenmekte ve bilimi dışlayan anlayış her kuruma tepeden yayılmaya çalışılmaktadır. Bir toplumda akılcılığı yok etmek itaatkâr insanları yaratmanın en kolay yoludur ve çark döndürülmeye devam etmektedir.

Devamı için tıklayınız

 


EVRİMİ SAVUN BİLİMDEN YANA OL!

Alt

 

 

Geleceğimizi ortaçağ karanlığına teslim etmeyeceğiz...

 

Geçtiğimiz yıl derslerinde öğrencilerine "evrim kuramını anlatmak suçunu" işledikleri için sürgün edilen öğretmenlerin görev yerlerin geri dönmesi için başlatılan imza kampanyasını 2005 yılı sonunda binin üzerinde akademisyen imzalamıştır. Aynı zamanda ilk ve orta öğretim müfredatlarında değişiklik ve lise biyoloji dersindeki yaratılış görüşünün çıkarılması talebiyle MEB'e dilekçe vermiştir. Üniversite Konseyleri Derneği gelişmelerin takipçisi olacaktır.

Devamı için tıklayınız